Responsywna strona internetowa to doskonałe narzędzie do komunikacji z klientem, jest to również wspaniały sposób do budowy wizerunku. Musimy pamiętać, że w dzisiejszych czasach większość klientów zanim zobaczy nas osobiście i jeśli w ogóle to zrobi, na pewno odwiedzi najpierw naszą stronę internetową. Zatem to ona jest pierwszym czynnikiem, który wpłynie na budowę opinii na nasz temat. W pewnym sensie strona internetowa zastępuje nasze biuro.

Pierwsza myśl jaka nasuwa mi się do głowy jest taka, że strona internetowa powinna być zaprojektowana profesjonalnie, może jest to banalne stwierdzenie ale taka jest prawda, wiele osób nie przykłada należytej wagi do wyglądu przy tworzeniu własnej strony www. Często ich właściciele przeładowują je nadmierną ilością zbędnych informacji, strona staje się nieczytelna. Co w ogólnym rozrachunku sprawia, że taka firma może zostać sklasyfikowana przez odbiorcę podświadomie jako mała, tandetna lub tzw. "garażowa" albo jeszcze gorzej, nie zostanie sklasyfikowana wcale ponieważ odbiorca ucieknie z niej przerażony wielką ilością migających informacji o promocjach przyprawiających o ból głowy, a przecież to wyobrażenie nie musi być prawdziwe, możemy posiadać wielkie i drogie biuro w centrum miasta ale nasz klient nigdy się o tym nie dowie.

Analogicznie sytuacja może wyglądać zupełnie odwrotnie, wyobraźmy sobie, że odwiedzamy właśnie piękną i nowoczesną stronę, której właściciel zadbał o najnowsze trendy, takie jak responsywność, uderzające piękne zdjęcia prawdopodobnie pochodzące z płatnego serwisu. Od razu nasuwa nam się myśl, ze ta firma musi mieć wielkie biuro, duży kapitał, a jej szefowie pewnie obracają milionami złotych. W rzeczywistości może się okazać, że właściciele jeżdżą trabantem a siedziba mieści się w domu matki jednego z nich. I to jest właśnie wspaniała potęga marketingu, w dzisiejszych nowoczesnych czasach dostaliśmy wspaniałe narzędzie, które sprawi, że nawet mała firma może stać się wielką w oczach klientów, a przecież o to właśnie chodzi, jesteśmy tacy jakimi widzą nas nasi klienci. To wszystko może nam zapewnić profesjonalnie zaprojektowana strona internetowa.

 

   W moim przekonaniu nie można oszczędzać przy budowie strony www, ponieważ prędzej czy później obróci się to przeciwko nam. Strona internetowa powinna dawać wrażenie wielkości, a nie jest to trudne zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy trendy zwracają się ku prostocie. Dużą zaletą jest tutaj przystosowanie do urządzeń mobilnych. Projektowanie stron responsywnych jest teraz hitem na rynku i to nie bez przyczyny. Strony responsywne nie dość, że ułatwiają komunikację z klientem, dają mu dostęp do informacji o nas w każdym miejscu i kiedy tylko ma na to czas, może on na przykład przeglądać sobie naszą ofertę jadąc autobusem do pracy. Również budują  wizerunek, pokazują innym, że podążamy w nurcie, nie zostajemy w tyle. Strony responsywne mają jeszcze więcej zalet, jedną z nich jest niewątpliwie wyższa pozycja w Google. To wszystko sprawia, że strona responsywna staje się koniecznością, narzędziem które trzeba wykorzystać.

 

   Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu responsywnych stron internetowych, mamy w tym zakresie duże doświadczenie działamy z pasją i zaangażowaniem. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą, dlatego poniżej przedstawiamy kilka istotnych reguł na które należy zwrócić uwagę przy projektowaniu nowoczesnej i responsywnej strony internetowej:

 

  1. Responsywność - dostosowanie strony do różnych urządzeń jest więcej niż standardem, jest wymogiem!

  2. Grafika - ładny układ, najlepiej prosty jest kluczem do sukcesu, należy skupić się na szczegółach, wydobyć z nich maksimum. Wielkim błędem jest używanie zbyt wielu kolorów, dobrą regułą jest zamknięcie się w trzech barwach.

  3. Tylko ważne infomracje na stronie glównej - wielu ludzi popełnia ten błąd, chcąc przekazać jak najwięcej informacji o swojej firmie, niestety osiągają odwrotny efekt. Strona staje się przeładowana i nieczytelna a użytkownik odwiedzający ją ucieka nie wiedząc nawet czym nasza firma się zajmuje.

  4. Zdjęcia - Pamiętajmy, że dla osoby która odwiedza naszą stronę pierwszy raz liczy się pierwsze wrażenie, a pierwsze wrażenie to zdjęcia! Nie oszukujmy się za jakość trzeba płacić, w tej chwili portale oferujące płatne zdjęcia dysponują wielką bazą niepowtarzalnych i profesjonalnych zdjęć. Odnalezienie tak samo dobrych jakościowo zdjęć na darmowych stockach jest możliwe ale bardzo trudne

  5. Technologia - wykorzystywanie przy projektowaniu najnowszych technologii pozwalających uatrakcyjnić naszą stronę efektownymi animacjami, obecnie JavaScript i Jquery