Responsywne strony internetowe

(ang. Responsive web design) to nowy produkt, jego powstanie wymuszone zostało przez dynamiczne zmiany jakie powstały na rynku. Najogólniej mówiąc, projektowanie takich stron opiera się na dostosowaniu ich do wielu różnych szerokości ekranu, tak aby strona wyświetlała się poprawnie na wszystkich urządzeniach, w tym tych mobilnych. To proste a zarazem bardzo pomocne rozwiązanie, pozwala na dostarczenie naszym odbiorcom bardziej czytelnej i przyjaznej porcji informacji.

 

Jakie korzyści wynikają z Responsywnej strony internetowej?


Prostota komunikacji i przejrzysty wygląd:

Podstawą przy projektowaniu responsywnych stron internetowych jest uwzględnienie dużej różnorodności jaka istnieje wśród urządzeń wyświetlających. Czasami wiąże się to z ukryciem pewnych mniej ważnych elementów tak aby uwypuklić te najważniejsze, które wydają nam się bardziej istotne i chcemy, żeby w pierwszej kolejności zostały przeczytane przez odbiorcę. Jest to niewątpliwie największa zaleta responsywnych stron internetowych, do innych należy zaliczyć większy wpływ na wygląd strony przy wyświetlaniu jej na mniejszych urządzeniach.

 

Pozycjonowanie:

Posiadanie responsywnej strony internetowej wpływa też na naszą pozycję w wyszukiwarce Google, zgodnie z nowym algorytmem wprowadzonym niedawno, strony dostosowane do urządzeń mobilnych są klasyfikowane na wyższej pozycji w porównaniu z tymi, które takiego dostosowania nie posiadają.

 

wizerunek:

Strony responsywne to najnowocześniejsze rozwiązanie dostępne na rynku, niewątpliwie ma to wielki wpływ na postrzeganie naszej marki a przecież podążanie za aktualnymi trendami to obowiązek każdej szanującej się firmy na świecie.

 

 

pełny cennik oferowanych przez nas stron responsywnych można znależć tutaj